Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şampiyon Takım Ne Kadar Kazanacak?
#1
Süper Lig’ de yayın ihalesi problemi çözülerek TFF ile beIN Sports 1 yıllık 2 milyar 700 milyon lira üzerinde anlaştı. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüpleri rahat bir nefes aldı.. 
Sezon başından itibaren Süper Lig yayıncısı olan beIN SPORTS’un bağlı olduğu Digiturk ve kulüpler arasında süren yayın gelirleri pazarlığı nihayetinde sonuçlanarak karara bağlandı. Kulüpler bu sezon içinde 2.7 milyar TL’ye yakın gelir elde edecekler. Performans primleri de kulüplerin çokça merak ettiği konulardan birisi olmaktaydı. Bu anlaşma sonucunda varılan karar ise galip gelen kulüpler 2 milyon 250 bin TL kazanmış olacak. Bu durumun beraberlik ile sonuçlanması ise rakam 1 milyon 125 bin TL olacak.
Dopingbet ile maçlarınızın takibi ve tüm maç sonuçlarını keyifli ve kolay şekilde takip edebilirsiniz. Dopingbet üyelik adresine girerek eğlence ve spor keyfinizi katlayabilirsiniz.
Geçtiğimiz sezon galibiyet primi 2.7 milyon TL’ydi. 2020-2021 sezonunda şampiyon olan takım 190 milyon liraya yakın gelir elde edecek. Lig sonuncusu olan takım ise 60 milyon lira kazanacak. Mayıs ayından itibaren 21 kulüp toplamda 2.7 milyar liraya yakın gelir elde etmiş olcaklar.
Yayın gelirleri, TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı’nın belirlemiş olduğu performans sistemine göre dağıtımı yapılacak. Tüm kulüplere sezon başında katılım payı olarak 36 milyon liralık ödeme yapıldı. Bundan sonra gelirleri kulüplerin performansları belirleyerek galibiyetin değeri 2 milyon 250 bin TL olurken, beraberlik sonucunda ise bu para paylaşılarak 1 milyon 125 bin TL olacak. Sezon sonunda ilk altı takım içerisine giren kulüplere bonuslar ödenerek başarılar ödüllendirilecek.
Dopingbet giriş adresinden tüm maçların ayrıntılı incelemesi ve sonuçlarını canlı olarak, kesintisiz bir şekilde takip edebilirsiniz.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi